Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čo to vlastne W.I.T.C.H. je?

10. 2. 2009

W.I.T.C.H.

W.I.T.C.H. je fantasy superhrdinská komiksová série, kterou v roce 2001 v Itálii vytvořila Elisabetta Gnone. Vypráví příběh pěti mladých dívek, které byly vybrány, aby byly novými strážkyněmi fiktivního světa Kandrakar[1], aby chránily střed vesmíru před lidmi a různými stvořeními, které mu chtějí uškodit. Z těchto důvodů byly hrdinky obdařeny magickými silami nad pěti elementy.

Název W.I.T.C.H. je zkratkou prvních písmen hrdinek: Will, Irma, Taranee, Cornelia, and Hay Lin. Komiks W.I.T.C.H. byl původně vydáván v Itálii, postupně se jeho edice rozšiřovaly a nyní je vydáván ve více než 50 zemích a překládán do více než 20 různých jazyků po celém světě. Podle komiksu byl také vytvořen stejnojmenný animovaný televizní seriál.


  Hlavní postavy

Willhelmina "Will" Vandomová

Will je 14 let, narodila se 19. ledna ve znamení Kozoroha. Byla jí svěřena moc nad málo známým živlem zvaným Aether (viz stránku o živlech), kromě toho je ochránkyní Srdce Kondrakaru.

Will je vůdčí osobností party. Ráda plave a miluje zvířata. Mezi její nejoblíbenější patří žáby a dokonce sbírá předměty s žabí tématikou. Ve škole ji nejvíce baví biologie, fyzika, chemie a počítače. Její oblíbenou barvou je růžová. Je zamilovaná do spolužáka Matta Olsena. Za domácího mazlíčka měla plcha, jemuž říkala „pan Huggles“, a kterého kdysi zachránila před Uriovou bandou. Byl to roztomilý malý nezbeda, který ale později skončil pod koly auta.

Will je jedináček a po rozvodu rodičů žije sama se svou matkou Susan, která pracuje v počítačové firmě Simultech a později se provdá za Willina učitele dějepisu Deana Colinse. Will pak bude mít malého brášku Williama.

Irma Lairová

Irmě je 13 let, narozeniny slaví 13. března, je ve znamení Ryb. Byla jí svěřena moc nad živlem vody.

Nemá příliš v oblibě školu, zato ráda poslouchá hudbu, tancuje a zpívá. Zbožňuje legraci, večírky, vtipy, sladkosti, chipsy, zpěváky a filmové hvězdy. Její oblíbenou barvou je tyrkysová. Za domácího mazlíčka má želvu Lilit.

Otec Irmy je policista, podílel se mimo jiné na vyšetřoval zmizení Elyon. Spolupracuje se dvěma agenty - psycholožkou Mariou Medinovou a Joelem McTiennanem. Irmina matka Anna je v domácnosti, je to hodná a starostlivá maminka, kterou ale není radno rozzlobit. Irma má mladšího bratra Christophera, který často zlobí a dělá si legraci z ní i jejího kamaráda Martina Tubbse.

  Taranee Cooková

Taranee je 13 let, narozeniny slaví 23. března, je ve znamení Berana. Je jí svěřena moc nad živlem ohně.

Ve škole má ráda matematiku. Zbožňuje přírodu, ráda fotografuje a sleduje basketbal. Její oblíbenou barvou je červená. Je zamilovaná do Nigela Ashcrofta.

Matka Taranee Theresa je soudkyně. Své děti vychovává přísně, ale má je velmi ráda. Otec Taranee Lionel Cook pracuje u soudu jako psycholog. Miluje svoji rodinu a na rozdíl od své ženy je mírný a laskavý. Taranee má staršího bratra Petera, kterého baví surfování a basketbal. Mezi jeho přátele patří Matt Olsen, Martin Tubbs a Nigel.

Cornelia Haleová

Cornelii je 14 let, narozeniny slaví 10. května, je ve znamení Býka. Byla jí svěřena moc nad živlem země.

Ve škole má ráda dějepis. Jejím největším koníčkem je krasobruslení. Má ráda zelenou barvu, zbožňuje zrcadla a módu. Nesnáší tmu a malé stísněné prostory. Za domácího mazlíčka má kocoura jménem Napoleon. Je zamilovaná do Petera (staršího bratra Taranne).

Cornelia pochází z velmi bohaté rodiny. Její otec Harold je úspěšný bankéř, matka Elisabeth je dost přísná a často se zlobí. Cornelia má malou sestřičku Lilian, která si ráda hraje a tropí nezbednosti. Cornelia na ni trochu žárlí, neboť rodiče se věnují víc sestře než jí.

Hay Lin

Hay Lin je 13 let, narozeniny slaví 4. června, a je tedy ve znamení Blíženců. Je jí svěřena moc nad živlem vzduchu.

Ve škole má ráda výtvarnou výchovu. Zbožňuje šití vlastních modelů, komixové časopisy a sci-fi. Ráda vymýšlí návrhy, sbírá časopisy a jezdí na kolečkových bruslích. Její oblíbenou barvou je stříbrná. Je zamilovaná do Erika Lyndona.

Její rodiče Joanna a Chen Linovi vlastní čínskou restauraci, v níž Hay Lin často vypomáhá. Otec i matka mají Hay Lin velmi rádi a opatrují ji jako oko v hlavě. Hay Lin s láskou vzpomíná na svou babičku Yan, moudrou a hodnou ženu, která se po smrti odebrala do Kondrakaru.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétArchiv

Kalendář
<< červenec / 2022 >>